Традиција рода мога

Објављено уторак, 21 јун 2022

Традиција рода мога

Обогаћени једносменски рад се и ове школске године одвијао у ОШ “Божо Томић“ у Пријевору. Радионице под називом Традиција рода мога планирале су и реализовале, кроз двочас недељно учитељице Светлана Ђорђевић и Јасмина Стјепановић.

Теме радионичарског рада су биле изабране на основу породичних празника, значајних датума, неких обичаја и обреда наших народа, као и разним занатима, народним играма и стваралаштвом, као и усменом народном књижевношћу.

Свака радионица садржала је разговор на тему која је обрађивана, праћена ПП презентацијом и краћим филмом. Затим је следио радионичарски рад у групама. Радови ученика се налазе у холу школе или су их ученици носили са собом да украсе дом празничним украсима. Задовољство дружења, заједничког рада и упознавања прошлости нашег народа је традиција која се одувек преносила с колена на колено и наставићемо да негујемо ту традицију.