САВИНДАН

Објављено понедељак, 30 јануар 2023

САВИНДАН

Ове године, школску славу смо прославили традиционално, у присуству великог броја ученика, њихових родитеља, наставног и ненаставног особља као и представника локалне заједнице. Након резања славског колача, уследио је програм који су припремили ученици свих разреда. Приредба је почела хорским извођењем „Химне Светом Сави“. Затим су нам ученици млађих разреда, иначе полазници драмске секције у оквиру обогаћеног једносменоског рада, говорили о старим српским именима. Ученици старијих разреда су кроз драмски текст „Свети Сава помаже сиромашној породици“ приказали Савино доброчинство, а на крају се хор представио песмом „Ми смо деца неба“. По завршетку приредбе, присутнима се обратила Гордана Каранац, директор школе, истакавши да је скромност најлепша врлина.